Neler yeni

IRCForumları - IRC ve mIRC Yardım ve Destek Platformu - İRCforumlari

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde Sitelerinizin Tanıtımını Yaparak sitenizi yükselte bilirsiniz.İRCForumları Ailesi İyi Forumlar Diler.!

PM Kuralları; 📢

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikle cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📢

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

Sosyal Medya Paketleri sohbet sohbet okey zamanı sohbet sohbet Reklam Reklam Reklam Sohbet Zamanı Reklam Reklam

Root

Forum Sahibi
Yönetici
1 Şub 2022
1,296
218
63
www.ircforumlar.com
Tema Oluşturma

Temalar temelde sadece web sayfalarını. Kendi görünüm ve his oluşturmak için herhangi bir web sayfası oluşturma gibi kadar kolaydır. Çoğu çalışma, grafik oluşturma veya java nasıl görünmesi gerektiğine dair karar gider. Başlamak için Uygulama notu bölümünde param dosyasına bir göz atın. Ben de bu özellik bakımından zengin sayfaları oluşturmak için izin verecek gibi değişkenler bölümüne bir göz atın. Başka bir karar, bir param levha veya HTML params içine her şeyi koymak istiyorsanız. Bir param sayfalık bir sunucu tarafı parametre dosyası (ssp). Tek seferde birden çok sohbet sayfaları düzenlemek için kullanışlı. 10 sohbet sayfalarına gönderme düğmesi eklemek istediğini söyleyin. Bu sohbet sayfaları param dosyasına bakmak için kodlanmış olsaydı o zaman param dosyasında bir kez eklemek ve tüm sayfaları bu referans olarak değiştirmek istiyorsunuz.
Şimdi ya sonra tema mantık geçersiz kılar veri veya htdocs dizini default.htm sayfası olarak sohbet sayfası koyabilir, ya da severl farklı 'temalar' oluşturabilir ve yeni dizinler veri / temalar altında yer onları dizin. Sonra bu tema referans /? Tema = kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için yeni bir dizin oluşturmak ve orada yer default.htm dosyası. Daha sonra yukarıdaki tema mantığı ile başvuru. Bu şekilde bir sunucu için birden fazla tema olabilir.

Bir tema oluşturmak için en kolay yolu, varsayılan tema kopyalamak için. Zaten zengin özellik ve ne istediğinizi yapmak düzenlemek için oldukça kolay olmalı. Ancak, daha sonra böyle başka bir tema bulursanız üs olarak kullanabilirsiniz.

Adım

Istediğiniz temanın adı ile yeni bir dizin oluşturun.

Adım

Oluşturmak istediğiniz bir yakın olarak seçtiğiniz tema tüm dosyaları kopyalayın.

Üçüncü Adım

Default.htm dosyası içine bakın ve ssp denilen param bulabilirsiniz. Sonra / data / params dizinine gidin ve yeni bir isim bu param listelenen dosyayı kopyalamak. Örnek olarak varsayılan tema def.prm adında bir ssp dosya vardır. Yeni tema Mytheme denir Eğer mytheme.prm def.prm değiştirmek.

Dördüncü Adım

Yeni tema içine gidin ve default.prm açın sonra mytheme.prm def.prm adını değiştirmek

Adım Beş

Şimdi default.htm dosyası ve ssp dosyasını düzenleyerek yeni tema değiştirmek başlayabilirsiniz.

İlgili Notlar

Param Dosyalar
Başka bir web sunucusunu kullanma.