Neler yeni

IRCForumları - IRC ve mIRC Yardım ve Destek Platformu - İRCforumlari

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde Sitelerinizin Tanıtımını Yaparak sitenizi yükselte bilirsiniz.İRCForumları Ailesi İyi Forumlar Diler.!

PM Kuralları; 📢

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikle cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📢

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

Sosyal Medya Paketleri sohbet sohbet okey zamanı sohbet sohbet Reklam Reklam Reklam Sohbet Zamanı Reklam Reklam

RuLzzServices

Root

Forum Sahibi
Yönetici
1 Şub 2022
1,296
218
63
www.ircforumlar.com
RuLzzServices

NOT: RuLzzServices bir IRCServices uzerine eklentidir..

Cevremdeki insanlar, kodlarimi birlestirip bir services haline getirmem yönünde cok telkinde bulundu.
Bunun disinda, forumlardaki kullanicilara daha önce bir editli services yapma yönünde bitakim sözlerim olmustu. Ardindan 1 haftadir ailem ilcedeki evde oldugundan yalniz kaldim, ve bu projemi gerceklestirmeye karar verdim.
IRCServices uzerine, sadece total online time, ve daha cok onceden denemis oldugun ve hatirlayamadigim cift s.root kodlari haricindeki tum kodlamalar bana aittir.
Hatta oyleki bir kac koduda kendim duzenleyerek kullandim ornegin kanal temizlemesi gibi.
Kodlamalar, sadece benim kullanmanizi istedigim kadardir. Ozel kodlamalarimi eklemedim, zaten bunlari hicbiyerdede kullanmiycam.
Servicesi kendime gore tamamladiktan sonra, Nadrosima kardesimden isim yönünde fikir almak istedim, ve bu konu hakkinda baya tartistik.
Oyleki isim konusunda baya bi tartistik ve sonunda, Isım olarak RuLzzServices olarak ortak noktada birlestik, ve ilk version olarakta RuLzzServices-0.1 adini koyduk.
Kendisi bunun disinda yazilarin etkileyici olmadigini biraz daha duzenli olarak yazmami soyledi fakat ben reddettim cunku microsoft icin tasarlamiyorum bunu
s1.gif

Facebook eklentisini ise ref diye bir kullanici onerdi. Nadrosima ile bunuda tartistik o sadece facebook sitesinden tureyen adresler eklenmesini onerdi fakat yine kullanici bundan cok sey turetebilirdi.
Bende kendimi hic sıkmadan onu null yaptim..
Birde, son olarak birsey dusunup, /NS Sans seklinde, Kullanici Komutu kullandiginda random bir sayi gelecek ve bende 5-6 civari rakam belirleyecegim.
Ve, o random sayi bunlardan birine esitse cesitli hediyelere sahip olacak kullanici vhost, swhois, +W vs. gibi..
Ayrica bu komutu sadece 3 günde bir kullanabilecek..
Genel Anlatim bu kadar, kodlamalar hakkinda ise, services bilgi komutu ile bilgi sahibi olabilirsiniz..
IRCServices disinda, coklu swhois modulunu kurmalisiniz unrealinize. UnrealIRCd versionu olarak onerim Unreal3.2.7'dir..
Coklu swhois modullerini tek modul olarak topladim. Indirebileceginiz adres ise;

Alternatif

Adresidir.

Diğer UnrealIRCd ye eklenmesi gereken kodlar ise;
Kod: Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
cd Unreal*

cd src/include

pico msg.h

girip
#define MSG_SWHOIS "SWHOIS"
#define TOK_SWHOIS "BA"

satiri altina;
#define MSG_SWHOIS2 "SWHOIS2"
#define TOK_SWHOIS2 "IB"
#define MSG_SWHOIS3 "SWHOIS3"
#define TOK_SWHOIS3 "YY"
#define MSG_SWHOIS4 "SWHOIS4"
#define TOK_SWHOIS4 "TT"
#define MSG_SWHOIS5 "SWHOIS5"
#define TOK_SWHOIS5 "PP"
#define MSG_SWHOIS6 "SWHOIS6"
#define TOK_SWHOIS6 "YY"
#define MSG_SWHOIS7 "SWHOIS7"
#define TOK_SWHOIS7 "XX"
#define MSG_SWHOIS8 "SWHOIS8"
#define TOK_SWHOIS8 "NN"
#define MSG_SWHOIS9 "SWHOIS9"
#define TOK_SWHOIS9 "JJ"
#define MSG_SWHOIS10 "SWHOIS10"
#define TOK_SWHOIS10 "SS"

ekleyin.

Sonra
pico struct.h

dosyasina girip;
char *swhois;

altina;
char *swhois2;
char *swhois3;
char *swhois4;
char *swhois5;
char *swhois6;
char *swhois7;
char *swhois8;
char *swhois9;
char *swhois10;

ekleyin..

char *name, *swhois, *snomask;

satirini;
char *name, *swhois, *swhois2, *swhois3, *swhois4, *swhois5, *swhois6, *swhois7, *swhois8, *swhois9,
*swhois10, *snomask;

olarak degisin..
char *login, *virthost, *virtuser, *swhois

;
satirini
char *login, *virthost, *virtuser, *swhois,
*swhois2, *swhois3, *swhois4, *swhois5, *swhois6, *swhois7, *swhois8, *swhois9, *swhois10;

olarak degisin..
cd