Neler yeni

IRCForumları - IRC ve mIRC Yardım ve Destek Platformu - İRCforumlari

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde Sitelerinizin Tanıtımını Yaparak sitenizi yükselte bilirsiniz.İRCForumları Ailesi İyi Forumlar Diler.!

PM Kuralları; 📢

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikle cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📢

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

sohbet sohbet Reklam Reklam Reklam Sohbet Zamanı Reklam Reklam

Askerlikler ilgili Güzel Söz

RoSeLLa

Yeni Üye
18 Mar 2022
57
58
18
Askere gidiyorsanız veya askere giden sevdikleriniz varsa güzel sözler söyleyerek yüzlerini güldürebilir, onları cesaretlendirebilirsiniz. İşte sizin için seçtiğimiz asker sözleri..

• Uğrunda ölmeyeceğimiz bayrağın gölgesine sığınmayız. Asker olup vatana sahip çıkarız.
  • Aşk güzel eğer karşılığı varsa, ama karşılıksız da sevilir söz konusu vatansa..
  • Ey bu vatan için toprağa düşmüş asker! Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı değer. Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhidi. Bedri'n Arslanları ancak bu kadar şanlı idi.
  • Ben asker oldum, bileğim bükülmez. Kurşun yesem de kanım asla yere dökülmez.
  • Yolun açık olsun Mehmetçiğim; ellerin tetikte, gözlerin kartal kadar keskin olsun. Yüreğinde umutlar solmasın.
  • Bu söylediğim her askerin yüreğini aydınlatır: ''Ay akşamdan ışıktır.''
  • Biz dosta güven, düşmana korku salan yerlerin aslanı, göklerin kartalıyız.
  • Türk askeri eğer savaşa girerse, siz anca mezara girersiniz.
  • Türk askeri yaşadıkça bayrak inmez, bu vatan bölünmez.
  • Vatan sevmenin sağı solu olmaz. Asker dediğin toprağa girene kadar koşulsuz sever vatanını.
  • Şehit mi düştü asker? Cennet koktu her yer.
  • Bayrak yere düşmesin diye toprağa düşen askerlerimize Allah rahmet eylesin.

Kısa Asker Sözleri​

Askerlik, kutsal bir görevdir. Özlemin en güzel halini yaşatan askerlik, asker olan için de bekleyen için de zordur. Bu süreçte içinizdekileri yansıtmak için kısa asker sözleri paylaşabilirsiniz.
  • Bir Türk askerinin gözyaşı, dağı taşı duman eder.
  • Asker vurulunca ölmez, unutulunca ölür.
  • Bir ulusun kuvvetini belirleyen en önemli güç, askerleridir.
  • Ezanla geldik selayla gideriz. Bu bayrak için kanımızı şerbet niyetine içeriz.
  • Dönersek vatan, dönmezsek cennet bizim.
  • Uğrunda varsa ölünecek, o da vatandır elbet.
  • Ümitlerin bittiği yerde, Türk askerinin kudreti başlar.
  • Canımızı versek de, vatan sağ olsun.
  • Korku nedir bilmeyiz, biz canımızı vatanın bir karış toprağı için veririz.
  • Bizim dirimiz asker, ölümüz şehittir. Sizin diriniz kalleş, ölünüz leştir.
  • Ben Türk askeriyim, vazgeçmek ne demektir bilmem.
  • Ölümü içinde öldürmüş bir orduyu Allah'tan gayrısı korkutamaz.
  • Sefer bizden, zafer Allah'tan.
  • Türk askeri vurulunca değil, unutulunca ölür.
  • Aramasın gözler, o şimdi asker.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8